Lāčkārpa jeb 10. klašu iesvētības

Kurš gan nezina slaveno Hariju Poteru un burvju skolu, kurā viņš mācījās. Vēl nesen tā mums bija tikai nereāla fantastikas žanra filma vai grāmata, bet š.g. 21.oktobrī šī fantastika kļuva par realitāti.

                Pagājušajā nedēļā, piektdien, skolā notika īstas pārvērtības, kuras nevarēja nepamanīt, sākot ar daudz un dažādām dekorācijām un beidzot ar melnā/tumšā tērptiem 10. klašu skolēniem, kuri, ik pa brīdim paķēruši slotu un spaini pie sāniem, mazgāja grīdas, dziedāja vai ripoja apkārt, bieži vien pat apvienojot visas šīs trīs nodarbes.

Jau plkst. 6:40 gan desmito, gan divpadsmito klašu skolēni pulcējās pie skolas, lai sadalītu skolēnus pa torņiem. 12.a klase atbildēja par 10.a klasi jeb Slīdeņiem, bet 12.b klase atbildēja par 10.b klasi jeb Grifindoriem. Arī šogad varēja ļoti labi pamanīt, ka 12. klašu skolēni ir ieguldījuši lielu darbu, lai šis pasākums izdotos, noteikti jāmin viņu atveidotās lomas, t.i., viņi iejutās Lāčkārpas māsteru un profesoru lomās, pieskaņojot grimu un krāšņus tērpus, tā teikt: ‘’cits par citu krāšņāks ‘’. Vēl noteikti jāpiemin izveidotās aktivitātes, kas notika gan skolas telpās, gan ārpus tām, kā, piemēram, kalambols, ko spēlēja skolas sporta laukumā. Par uzvarētājiem tika pasludināti Slīdeņi.

Kopumā, spriežot pēc atsauksmēm, 12. klašu paveiktais darbs tika novērtēts pozitīvi, lai gan neiztika arī bez kritikas. Vairāki 11.klašu skolēni pauda nelielu sašutumu, ka viņi pagājušogad esot mocīti vairāk. Bet šajā gadījumā atliek atcerēties : ‘’Cik cilvēku, tik viedokļu.’’ Vēl varētu piebilst, ka jums, 11tie, nākamgad ir visas iespējas iesvētīt 10.klašu skolēnus vēļ labāk un „pacelt latiņu” vēl augstāk.

Runājot par pasākumu, kas notika 10.klašu iesvētību ietvaros plkst. 18 aktu zālē, kur desmito klašu skolēni demonstrēja savas vizītkartes, ģerboņus  un deva zvērestu divpadsmito klašu skolēniem, tas noritēja itin labi. 10.b klase visus pārsteidza ar ļoti skaļu un krāšņu priekšnesumu izpildot stomp (no angļu valodas tulkojot, STOMP ir uzveduma grupā apvienojušās daudzas spilgtas personības, kuras kopīgiem spēkiem no it kā vienkāršām un ikdienišķām lietām rada sarežģītu, dinamisku, teatrālu un aizraujošu priekšnesumu). 10.a klase savā priekšnesumā atainoja viņu ikdienu, iesaistot ķīmiju (kā zināms, viņu audzinātāja Indra Zanriba ir ķīmijas skolotāja), kā arī demonstrēja savu dejotprasmi.

Aptaujājot pāris skolēnu, skolotāju un absolventu, uzzinājām viņu viedokļus par iesvētībām. Lūk, daži no tiem:

Skolotājs – Edgars Zīverts:

„Aktivitātes kopumā saplānotas balstoties uz fizisku slodzi, bez lielas psiholoģiskas pazemošanas. Pozitīvi likās tas, ka aktivitātes sākās jau no rīta pirms stundām, vienīgi tam klāt tad nākotnē var piedomāt par visas dienas programmu, lai 10. klases skolēniem būtu spēks atlikušajās stundās arī strādāt nopietni, vai tieši pretēji –  vienoties par to, ka 12. tajā dienā (brīdī) paši arī vada stundas, konkrētajā priekšmetā integrējot pasākuma tematiku.”

Absolvente –  Ligita Rutkovska:

„Manuprāt, iesvētības bija tik tiešām izdevušās. Vēroju tikai pēcstundu daļu un tā man ļoti patika. Uzdevumi bija izplānoti un radoši. Patika, ka bija arī ķīmijas eksperimenti, kas savā ziņā bija arī pamācoši. Izskatījās, ka jau kā tradīcija skolas iesvētībās ir ieviesusies lēkāšana uz dibena, tā arī vajadzētu turpināt. Un es tiešām nesaprotu tos cilvēkus, kuri domāja, ka seju mērkšana eļļā un miltos bija kaut kas nenormāli traks un briesmīgs. Pati izmēģināju šo pasākumu un man likās jautri un interesanti, tā kā nebija jēgas strīdēties un bojāt cilvēkiem noskaņojumu.  malači 12tie, ka noorganizēja šādu pasākumu un bija gatavojušies.”

12. b klases skolniece – Una Kancāne:

„Pārsteidzoši bija tas, ka mani 5 iesvētāmie uztvēra gandrīz visu ar smaidu un nenogurstoši pildīja visu, ko likām. Domāju, ka vakara pusē bijām noguruši visi: gan desmitie, gan divpadsmitie. Nav viegli celties ap pieciem no rīta un visas dienas garumā būt fiziski nodarbinātiem. Vismaz pusdienas desmitajiem gadījās tādas garšīgas. Pēc rīta uzkopšanas varu secināt, ka mūsu gaiteņa gals bija vistīrāk izmazgātais visā skolā. Uzdevumos arī veicās visnotaļ labi, ja jau visa komanda ieguva grūtākajā uzdevumā balvu. Dienas gaitā un vakara priekšnesumā klases parādīja, ka ir ļoti atraktīvas un izdomas pilnas. Paldies, mīļie desmitie, ka uztvērāt to visu ar smaidu un maz sūdzējāties par nodarbināšanu.”

10.a klases skolnieks – Kristaps Irbe:

„OMG… pats labākais, kas jebkad bijis. Uzdevumi bija vienkārši Super!! Laiks pavadīts vienkārši ideāli un neaizmirstami!”

10.b skolniece Anete Eglīte:

„Mūsu 12. ir labākie! Lai arī gribējām viņus nosist un vērojām ar nicinošu acu skatienu, paldies viņiem par labākajām iesvētībām un emocijām. ESI SVEICINĀTS, MANS PROFESOR!”

Paldies 10tajiem par drosmi un centību, kā arī 12tajiem par prasmi organizēt kaut ko tik grandiozu!

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s