Barikādes atceroties…

1991. gada janvāra barikādes – laiks, kad cilvēki no visas Latvijas pulcējās, lai vienotos vienam kopīgam mērķim – sargāt savu valsti. Cilvēkiem, kas bija atstājuši savas mājas un tuviniekus, lai kļūtu par sargiem un aizstāvjiem, nācās dienas un naktis pavadīt ārā. Tajās dienās Rīgu sildīja ne tikai ugunskuri, bet arī rīdzinieku rūpes un gādība, ļaudis nesa siltu ēdienu, tēju, palīdzēja kā varēja… Tas ir viens no tiem laikiem Latvijas vēsturē, kad latvieši bija tiešām vienoti.

Jau tradicionāli, atceroties 1991.gada barikāžu laiku, visā Latvijā tiek iekurti ugunskuri. Arī mūsu skolā tika iedegts ugunskurs skolas pagalmā, notika arī sadziedāšanās, tējas dzeršana un pats galvenais bija iespēja noklausīties aizkustinošus un interesantus skolotāju atmiņu stāstus.

Pasākuma laikā tika radīta lieliska atmosfēra un, lai arī laiks nebija tas siltākais, pasākumam beidzoties iekšēji bija tāda neliela siltuma sajūta.

Par saviem piedzīvojumiem barikāžu laikā pastāstīt bija ieradies arī Latvijas Universitātes Fizikas un matemātikas fakultātes profesors un mūsu skolas direktores vīrs Ivars Lācis.

Dziesmu meldiņu palīdzēja uzturēt skolas dziedošie skolēni Margaritas Paeglītes un Kaspara Reiņa pavadībā.

Paldies visiem, kas bija ieradušies, kā arī skolotājiem un mūsu viesim!  Atliek tikai cerēt, ka turpmāk šāda veida pasākumiem būs ar vien lielāka atsaucība un mēs varēsim to saukt par mūsu skolas tradīciju.

(Spiežot uz pēdējās bildes var apskatīt pilnu galeriju!)

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s