Rīgas 64. vidusskolas 39. Žetonu Vakars

Mēs esam sava ceļa sākumā…
Rīts ir mans vismīļākais laiks, kad pasaule vēl guļ, bet Zeme jau mostas. Tā ir mūzika, kas rodas klusumā-putnu čalas, lapu čaboņa vējā un sapņos iegrimušo cilvēku elpošana.
Tad pasaule ir īsta-nav samākslotu smaidu, nepatiesu runu un viltotas steigas. Viss ir tik vienkārši un skaisti. Tādos brīžos cilvēki ir cilvēki-bez maskām.
Un man tas tik ļoti patīk, jā, man patīk, kādi ir cilvēki, kad tikko ir pamodušies-izspūruši un patiesi.
Man patīk kafijas smarža rītos, kad tā vēl nav sajaukusies ar ikdienas automobiļu izplūdes gāzēm un meliem. Un man patīk vēl tik daudz lietu un darbību, kas noris no rītiem.
Jo katra jauna diena ir sākums, sākums kaut kam labākam, tā ir dota, lai kaut ko izmainītu, lai būtu labāk.
Lai cilvēki būtu cilvēki-tādi, kādi viņi ir, tādi, kādi viņi vēlās būt-vienkārši un patiesi.
Lai dzīve būtu dzīve, nevis leļļu teātris.
Kāds varbūt teiks-pasauli nevar izmainīt. Atbilde ir vienkārša-sāksim ar sevi un savu pasauli.
Mēs esam sava ceļa sākumā un meklējam katrs savu ceļu lielajā dzīvē. Gribam būt patiesi, īsti, gribam mīlēt un būt mīlēti, gribam saprast un būt saprasti…

Š.g. 24. februārī Rīgas 64. vidusskolā notika nu jau 39. Žetonu vakars. Šis ir viens no gaidītākajiem pasākumiem visā vidusskolā. Šis vakars bija īpašs gan skolēniem, gan skolotājiem un, protams, vecākiem. Šajā vakarā divpadsmitās klases skolēni pierāda savu varēšanu un gribēšanu nopietni strādāt un sevi apliecināt.

Žetonu vakars ir svētki, kad divpadsmitie vēl pēdējoreiz mierīgā gaisotnē var būt visi kopā pirms eksāmenu drudža.
Žetonu vakari allaž ir saistījušies ar neaizmirstamām teātra izrādēm un, protams, pirms tam ar nogurdinošiem mēģinājumiem, negulētām naktīm, kas pavadītas un veltītas gatavojoties šim vakaram, bet kas visādā ziņā atmaksājas, kad priekškars atveras un pārņem prieks, gandarījums un sajūta, ka vidusskolā ir vērts mācīties arī tāpēc, lai piedzīvotu šo neaprakstāmo mirkli.

Pasākuma pirmajā daļā visi divpadsmitās klases skolēni saņēma savus žetonus, kā piederības zīmi skolai, kā arī dzirdēja savu klasesbiedru rakstītos raksturojumus. Pateicās savām klases audzinātājām un vecākiem. Visi kopīgi pasmējās, un, protams, neizpalika arī asaras.

Pirmās daļas beigās arī 10. klašu skolēni apsveica savus Māsterus un pateicās viņiem par to, ka visi desmitās klases skolēni tik veiksmīgi uzsākuši savas gaitas vidusskolā.

Pasākuma otrajā daļā bija skolēnu gatavotās izrādes

12.a klase bija sagatavojusi priekšnesumu par visiem labi zināmo R.Blaumaņa lugu „Trīnes Grēki”.
Joku luga „Trīnes grēki” sarakstīta un uzvesta 1896. gadā. Rakstnieka komēdija uz latviešu skatuvēm dzīvo joprojām. Savu oriģinālo skatījumu stāstam par izmanīgo un uz precēšanos apbrīnojami kāro Trīni šoreiz sniedza 12. a klase.
Priekšnesumā netrūka komisku situāciju, interesantu dialogu, kā arī aizraujošu dejas kustību.

12.b klase bija sagatavojusi priekšnesumu ar nosaukumu „Pasaules kabarē”.
Šo lugu sarakstīja divi 12.b klases puiši-Kaspars un Olafs.
Šajā lugā visi 12.b klases skolēni iejutās dažādos tēlos, kas bija spilgtas personības visiem zināmajā kabarē pasaulē.

Es domāju, ka šis priekšnesums visiem palicis atmiņā ar neaizmirstamo puišu deju.

Arī mēs, bloga komanda, bijām patīkami pārsteigti, redzot šīs izrādes, kas izskatījās ļoti profesionālas. Izrādes bija ļoti uzmundrinošas, un zālē valdīja ļoti jauka atmosfēra. Mēs ceram, ka arī divpadsmitās klases skolēni sajuta skatītāju atbalstu.

Šis vakars visiem tagadējiem divpadsmitās klases skolēniem, skolotājiem, vecākiem un skolasbiedriem noteikti būs palicis atmiņā kā ļoti jauks un pozitīvs vakars.

Lūk, pašu divpadsmito komentāri par žetona vakaru.

12.a – Indra Annija Cekula:
Ar Žetona priekšnesumu mums bija nelielas problēmas, sākumā paši rakstījām lugu, bet, tā kā neesam diži literāti, tad izlēmām ņemt latviešu klasiķa Rūdolfa Blaumaņa joku lugu. Pirmais mēģinājums, ja nemaldos, bija 13.janvārī. Tad nu gandrīz katru otrdienas un ceturtdienas vakaru bijām skolā, protams, neizpalika arī neviena brīvdiena, kad bijām mēģinājumos. Lai taptu mūsu izcilās dejas un profesionālā aktierspēle, tika ieguldīts milzīgs darbs. Žetonu vakars ir tikai vienreiz dzīvē. To burvību, gatavojot priekšnesumu, meklējot bērnības bildes un domājot klasesbiedru raksturojumus, vajag tiešām no sirds izbaudīt, jo tas ir tik brīnišķīgs laiks vidusskolā.

12.b – Rihards Ginters:
Man patika. Bijām ieguldījuši daudz darba un prieks, ka viss izdevās.

12.b – Maira Lapsa:
Lieliskākā mana šī gada diena. Apraudājos vairākas reizes pie raksturojumiem un brīžos, kad apjēdzu, ka laiks, ko pavadu kopā ar saviem klasesbiedriem ir pēdējais, ko dzīvē pavadam kopā, kā vienots vesels. Pēc priekšnesuma bija lieliska un gandarījuma liela sajūta par to, ka paveicām daudz labāk nekā domāju! Vēl tagad ir tukšuma sajūta par to, ka nav mēģinājumu. Esmu 100% pārliecināta, ka Žetonvakars mūs satuvināja!

Žetons-piederības zīme skolai, kas uz mūžu ierakstīta jauniešu biogrāfijās. Nav svarīgi, vai savu piemiņas žetonu viņi nesās kā piespraudi vai kā atmiņu sirdī-svarīga ir tā apziņa, ka bijāt, esat un vienmēr būsiet piederīgi mūsu skolas saimei un tas vieno visus šīs skolas absolventus. Žetons-vai tas nav apliecinājums labi padarītam darbam? Žetonu vakars ir apstāšanās brīdis pirms eksāmeniem, pirms izlaiduma.

Katrs no jums ir atstājis savas pēdas skolas vēsturē, un katram no jums skola saistās ar citiem notikumiem, piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem.
Skolā pavadītie gadi bijuši prieka, līksmes, smaida un arī asara pilni. Tikai caur grūtībām un šķēršļiem cilvēki sasniedz to labāko, ko mēs saprotam kā mērķi.
Lūk, neliels fragments no divpadsmito runas…
…ja skatāmies pareizajā virzienā, tad atliek vienīgi turpināt ceļu. Jo katram no mums ir savs tuksnesis, pa kuru ceļot. Zvaigzne, ko atklāt, kāda būtne mūsos pašos, ko iepriecināt.

UN JA NAV CEĻA PA KREISI UN PA LABI, TAD NEVAR PASTĀVĒT ZELTA VIDUSCEĻŠ. IR TIKAI MŪSU CEĻŠ, VIENS, VIENĪGAIS…Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s