Prezidenta kandidāts Vladlens Kovaļevs

Sveiciens visiem bloga lasītājiem. Jums visiem noteikti ir zināms, ka jau pēc nedēļas, 9. maijā, norisināsies Skolēnu Padomes (SP) Prezidenta vēlēšanas. Taču pirms šī svarīgā un nozīmīgā notikuma mēs jūsu vērtēšanai nododam pēdējo 2011./2012. m.g. Skolēnu Padomes prezidenta Vladlena Kovaļeva interviju.

Vladlens 11.05.11-dienā, kad viņu ievēlēja par prezidentu. Šeit redzama arī priekšvēlēšanu kampaņa. 

1. Kā viss sākās? Kad tu izdomāji kandidēt par SP Prezidentu?
Atzīšos, ka par SP prezidenta amatu aizdomājos jau gana sen. Laikam jau ietekmējos no Holivudas filmām, kurās šis amats tiek kultivēts diezgan bieži. Uzreiz jāsaka, ka tas, kas ir „tur” par 180° atšķiras no tā, kas ir „šeit”. Kļuvu par R64VSK SP prezidentu 10. klases beigās, līdz tam man jau bija pieredze SP darbībā – biju Izglītības un Kultūras ministrs attiecīgi 9. un 10. klasē.

2. Kādas bija sajūtas vēlēšanu dienā? Kas ir visspilgtākais, kas Tev palicis atmiņā no šīs dienas?
Kādas bija sajūtas? Interesantas, lai neteiktu vairāk. Valdīja gana liels uztraukums, gan gatavojot reklāmas kampaņu un vizuālo materiālu vēlēšanu dienas rītā, gan sakot uzrunu skolasbiedriem, gan gaidot vēlēšanu rezultātus 2.stāva vestibilā vai tautā „viducī”. Stress un prieks – visspilgtākās sajūtas tajā dienā. Visspilgtāk man atmiņā ir palikuši 2 brīži – brīdis pirms uzrunas veikšanas, kad redzēju daudzus skolasbiedrus ar atbalsta plakātiem (lielākiem un mazākiem) rokās, kā arī lasot Twitter’ā veiksmes vēlējumu tvītus. Nu, protams, arī brīdis, kad pa skolas radio paziņoja rezultātus, ja pareizi atceros, tad balsu attiecība bija 3:1 par labu man.

3. Kādas bija tavas domas par SP pirms gada un tagad?
Protams, pirms gada daudz kas tika idealizēts, bet arī tagad nevaru teikt, ka esmu vīlies šajā amatā. Tā ir gana svarīga pieredze, lai vēlāk varētu sekmīgi darboties zem spiediena un līdzekļu trūkuma apstākļos.

SP ikgadējā fotografēšanās 2011 gada septembrī.

4. Vai Tev šī gada laikā īstenot visu to, ko Tu biji apņēmies izdarīt savas prezidentūras sākumā?
Droši varu teikt, ka jā. Tā iemesla dēļ, ka balstīju savu kampaņu uz reālām lietām un reāliem solījumiem. Nemēģināju solīt zelta kalnus, lai pievilinātu balsis, varbūt tāpēc arī uzvarēju.

SP ikgadējā fotografēšanās 2011 gada septembrī.

5. Vai esot Sp prezidents tu esi mainījies kā cilvēks?
Par sevi vienmēr ir grūti spriest, bet laikam jau jā. Esmu mainījies dažādos veidos varbūt arī negatīvi, bet par to lai spriež citi.

Vadot 2011.g. Ziemassvētku Balli.

6. Ko tavuprāt iegūst skolēns aktīvi darbojoties SP un kļūstot par prezidentu.
Skolēns viennozīmīgi iegūst unikālu pieredzi. Vispār aktīva darbošanās šādā skolas vecumā mūs tikai attīsta, jo, kā nesen teica viens no bijušajiem R64VSK SP prezidentiem, šis laiks ir laiks, kad tev ir ļauts kļūdīties un darīt visu, ko vēlies (likuma robežās, protams.). Nu, lūk, tāpēc arī es uzskatu, ka galvenie ieguvumi ir: pieredze cilvēku resursu pārvaldīšanā, pasākumu organizēšanā un viennozīmīgi kontakti, ko iegūsti, pārstāvot SP, ārpus skolas.

Kopā ar skolas direktori D.Lāci, saņemot draudzīgā aicinājuma balvu. 2011.g. rudens.

7. Ko tu pats esi ieguvis šī gada laikā?
Ieguvu sajēgu par to, ka ne viss, ko esi iedomājies ir īstenojams skolas mērogā. Ir jāapzinās savas, skolas iespējas. Protams, ka daudz ko ietekmē finansiālais aspekts, tomēr veiksmīgai darbībai arī tas nav šķērslis. Protams, esmu ieguvis arī šo nenovērtējamo pieredzi un spēju vadīt padsmit cilvēku grupu, kas nav daudz, bet ir solis uz priekšu.

Vadot 12. Klašu Žetonu vakaru 24.02.12

8. Kas Tev visvairāk palicis atmiņā no šī gada. gan labais, gan sliktais?
Daudz kas ir palicis, grūti vispār spriest tādās melnbaltās kategorijās, bet nu, iespējams, kā labo var minēt SP tēla radīšanu un informācijas aprites uzlabošanu skolā starp skolēniem. Sliktais? Par slikto negribu tagad runāt, vienīgi uzsvēršu dažu ideju neīstenošanu – lasīt 7.atbildi.

Vadot 2011.g. Ziemassvētku Balli.

9. Pagājušajā nedēļā tu teici, ka labprāt vēlreiz kandidātu par prezidentu. Kāpēc šāds lēmums un kā tu vērtē savas izredzes?
Jā, pavisam nesen, konsultējoties ar savu vice-prezidentu, kolēģi un draugu Lauri Nadziņu, pieņēmu lēmumu kandidēt arī uz otro termiņu. Sapratu, ka spēju vēl produktīvi strādāt SP un skolas skolēnu labā, jo tāds arī ir SP prezidenta galvenais uzdevums. Runājot par izredzēm – domāju, ka tās ir tādas pašas kā citiem mūsu kandidātiem. Šogad kandidātu loks izskatās, ka būs plašāks, tātad priekšvēlēšanu cīņa interesantāka un aizraujošāka. Izmantojot iespēju jeb, tā saukto, administratīvo resursu – jūs zināt, kurš ir kandidāts Nr.1! (smejas)

Vladlens skolas teātra vakarā 18.04.12

10. Ko tu novēli jaunajiem kandidātiem (arī sev) un jaunajam prezidentam? Novēlu būt pacietīgām, spējīgam un ar inovatīvu pieeju, lai spētu attīstīt mūsu R64VSK SP arī turpmāk! Un, protams, veiksmi debatēs, jo tā ir viena no panākumu atslēgām mūsu skolas SP vēlēšanās. Tiekamies 9.maijā!

Paldies Vladlenam par šo diezgan atklāto interviju. Vēlam veiksmi vēlēšanās. 🙂

R64VSK SP

Advertisements

3 thoughts on “Prezidenta kandidāts Vladlens Kovaļevs

  1. Nedaudz smiekli nāk par to cik vispār šādas – ļoti nozīmīgas prezidenta vēlēšanas – tiek uztvertas nopietni. Kampaņas.. debates.. solījumi.. nedaudz atgādina Saeimas vēlēšanas.

    • Šodien tiks publicēta intervija ar Pēteri Plakanu un rīt ar Danu Skrupsku.
      Nolēmām visu nelikt uzreiz, lai nebūtu pārāk daudz informācijas vienā dienā. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s