Intervējām SHOT! Podcast komandu

Lūk, mūsu dāvana jums, lai arī jūs vasarā smeltos iedvesmu uzsākt ko jaunu. Mūsu skolā šajā mācību gadā notika liels informācijas ministrijas uzplaukums. SHOT! komanda uzaicināja pie sevis ciemos mūs – bloga komandu un mēs nolēmām intervēt arī viņus. Un, lūk, ko mēs uzzinājām.

Vladlens:

5 Ātrie jautājumi
1.Kad biju mazs es vēlējos kļūt par…?
…par astronautu.
2. Mīļākā krāsa?
Melna.
3.Svētdienas rīta es pieceļos un…?
…guļu tālāk.
4. Ja man būtu iespēja kļūt par slavenu sportistu, kurā sporta veidā tas būtu un kāpēc?
Futbolā, jo agrāk trenējos.
5.Pasaki citātu, kas ietekmējis tavu dzīvi!
„Use time as a tool not as a crutch.” /JFK/

Lauris:

5 Ātrie jautājumi
1.Kad biju mazs es vēlējos kļūt par…?
…baņķieri. 
2. Mīļākā automašīnas marka?
Diemžēl BMW. 
3.Svētdienas rīta es pieceļos un…?
…pielīpu pie datora. 
4. Kāds man ir pirmais iespaids ieraugot smaidīgu meiteni?
Vienmēr pasmaidīt pretī. 
5.Pasaki citātu, kas ietekmējis tavu dzīvi!
 “When it rains you know that the sun’s gon shine.” /Hard Target – Look Out/

Lūk arī jums bija iespēja nedaudz tuvāk iepazīties ar SHOT komandu. Gaidīsim 1. Sezonas pēdējo epizodi un cerēsim, ka jau nākamajā mācību gadā mēs varēsim sekot līdzi jauniem SHOT piedzīvojumiem.

1. Kuram no jums radās ideja par SHOT? no kā jūs iespaidojāties un, kas bija galvenā doma šim podcastam? Un kā tas viss ir izvērties tagad?

Lauris: Kādu dienu saņēmu negaidītu vēstuli no Vladlena ar piedāvājumu veidot kaut ko līdzīgu video podkāstam. Patiesībā nezināju ne cik cilvēku jau tajā ir iesaistīti, ne to, kas būs jādara, tāpēc piekritu un piedāvāju gan filmēt, gan montēt. Beigās izrādījās, ka esam trīs un ka pildīju abus pienākumus plus pats piedalīijos. Patiesībā tā bija lieliska pieredzē, jo es pat īsti nezināju ar ko sākt. Neko līdzīgu pirms tam nebiju darījis. Nedaudz bija gadījies saskarties ar video montāžu, un tas arī lieti noderēja. Par to, cik ļoti tas ir izvērties tagad, ļoti labi teica Roberts Vīksne: “Paskatieties kādu no savām pašām pirmajām epizodēm un salīdziniet ar kādu no pēdējām. Tad arī sapratīsiet, kāds ir progress.”
Vladlens: Ha, nu laikam jau varu teikt, ka man radās pati ideja. Tālajā 2011.g. 1.janvārī. Smags rīts ar labām idejām, teiksim tā. Neteiktu, ka iespaidojāmies, bet par sava veida piemēru mums kalpoja Webjam podkāsts, taču jau no paša sākuma postulējām to, ka esam citādāki. Šķiet, ka izdevās. Tagad ir vasara, tāda pamatīga stagnācija, bet kopumā šo I sezonu vērtēju kā pozitīvu, jo tomēr kaut kas mums izdevās.

2. Kāds ir pats filmēšanas process? Ko jūs gribat parādīt pārējiem, bet, kas patiesībā beigās sanāk?

L: Pašas idejas vairāk nāca no Vladlena puses. Pa nedēļu satikāmies skolā un atskanēja standarta frāze: “Ko nākamajā ?” Pēc īsas apspriedes norunājām kādu vakaru vai kādu garāku starpbrīdi un tad ķērāmies pie darba.
V: Pats filmēšanas process ir ļoti dažāds. Protams, bija arī tādas rutīnas epizodes, kuras, domāju, jūs to paši varējāt saprast. Bieži vien filmēšanas procesa laikā notika smieklu vētras, kuras nebija iespējams apstādināt īsā laikā, bet mums sanāca. Neteiktu arī, ka tas ir viegls process, it īpaši, rēķinoties ar to, ka to mēs darām savā brīvajā laikā, biežāk gan jāsaka, ka izbrīvētajā. Mums ir paveicies tādā ziņā, ka necentāmies no sākuma uzstādīt kādus pārmērīgi augstus mērķus, centāmies strādāt katrā epizodē aizvien labāk un labāk. Ceru, ka mums sanāca.

3. Kas ir labākais un arī sliktākais ko esat par sevi dzirdējuši? Kā vispār ir jūsu attieksme pret kritiku?

V: Labs jautājums (smejas). Sliktā bija tiešām ĻOTI maz, tas mani pat nedaudz pārsteidz. Tas, kas bija, nav ievērības cienīgs. Runājot par labo, tā bija tiešām daudz. Gribētu pateikties visiem mūsu atbalstītājiem, kuri bija gana kuplā skaitā. Daudz labu un pozitīvu vārdu dzirdējām šo mēnešu laikā. Šķiet, ka vienreiz jau komentēju šo – nepatīk neargumentēta kritika, objektīvu un pamatotu – atbalstām.
L: Dzirdēts ir gan labais, gan sliktais. Patiesībā ir tā, ka viss labais, ko nākas dzirdēt ļoti motivē darīt vēl – filmēt, montēt un radīt jaunas idejas. Arī kritika ir jāmāk uzklausīt, bet cilvēki, kuri saka sliktas lietas tikai teikšanas pēc ir jāiemācās “laist gar ausi”.

4. Un kā ir ar popularitāti? Vai jūs tagad jūtaties populāri skolā? Kāda ir sajūta, kad tev ir pašam savs video podcasts.

V: Par kaut kādu popularitāti var runāt ļoti nosacīti, jā, laikam jau, ka vairāk cilvēku sāka mūs atpazīt skolā kopš SHOT! parādīšanās, lielā mērā tas skar jaunāko klašu audzēkņus, kas vienmēr ir pozitīvi un jauki. Uz ielas mūs svešinieki pagaidām neatpazīst. (smejas) Ar zvaigžņu slimību saslimuši neesam.
L: Visforšāk ir dzirdēt no mazajiem, piemēram, ejot cauri garderobei, “Re, ku Lauris. *blakus savam draugam* TU NEESI REDZĒJIS PĒDĒJO SHOT!’U? ŠAUSMAS!” Bet varbūt lai cik dīvaini tas neliktos, esmu diez gan kautrīgs, tāpēc popularitāte noteikti nav tā lieta, pēc kuras es dzenos. Es labprātāk būtu tas cilvēks, kurš sēž aiz kameras un pēc tam tumšā istabā viens pats nakts vidū visu montē. Bet dzīvē taču jāizmēģina viss.
Tas, ka pašam ir savs podcasts, ir diezgan atbildīgi. Ir apziņa, ka latiņu nedrīkst nolaist zemāk un ka cilvēki svētdienas vakarā gaidīs nākamo epizodi un tai IR jābūt gatavai laikā. Bet tas patiesībā rūda raksturu.

5. Vai nākotnē ir paredzēta SHOT komandas un bloga komandas sadarbība, jo mēs visi skaitāmies kā mūsu skolas informācijas bloks?

V: 1 sezonā tā sanāca, ka pārsvarā tematikā dominēja skolas dzīve, nedaudz to atšķaidot ar ārpusskolas materiālu. Plānojam pamainīt koncepciju nākotnē, bet, domāju, ka sadarbība tik un tā būs iespējama.

6. Kas visus uzticīgos SHOT skatītājus sagaida jaunajā sezonā rudenī? Jo cik mums ir zināms tad Lauris jau ir pabeidzis skolu. Un vai ir gaidāma Simonas atgriešanās. 

L: Šo jautājumu man Vladlens ir uzdevis jau vairākas reizes – “Vai tu turpināsi veidot SHOT!’u arī nākamgad?” Es uz šo jautājumu atbildi vēl nezinu, jo tas ir atkarīgs no tā, kurā augstskolā es iestāšos un kā būs ar mācībām nākamgad.
Par to gan neesmu vēl domājis. Kārtīgi jānobeidz vēl pirmā sezona. Varētu jau vēl kādu “Behind The Scenes” uztaisīt.
Par Simonu – to gan es īsti nezinu. Kā es parasti atbildu: “Es viņu nepieņēmu un es viņu arī neatlaidu.” Bet varētu kādu meksikāņu seriālu cienīgu intrigu ar viņas atgriešanos izveidot.
V: Domājams, ka nedaudz cita koncepcija, jaunas sejas, bet visu atklāt nevēlos, citādi tā interese mūsu fantastiskajiem skatītājiem pazudīs.

7. Ko jūs varat pateikt par blogu un/vai novēlēt blogam?

L: Blogam novēlu atrakst skolā kādu cilvēku, kurš būtu pietiekami entuziastisks video jomā un ne tikai aprakstīt pasākumus, bet arī ik pa laikam ievietot kādu video. Bet kopumā – malači
V: Gribētu novēlēt blogam veiksmi un panākumus, un to, kas SHOT!’am un blogam svarīgs – pēc iespējas lielāks skatījumu/lasījumu skaits!

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s