Olimpiešu ekskursija uz Tartu

Š.g. 27. aprīlī skolēni, kas šī mācību gada laikā piedalījās mācību olimpiādēs, rūpējās par skolas iekšējo dzīvi, ārpusklases pasākumiem vai arī aizstāvēja skolas godu sporta pasākumos devās olimpiešu ekskursijā uz Tartu.

Ekskursijā bija ieplānota atpūta Aura akvaparkā, kā arī AHHAA zinātniskā centra apmeklējums.
Par to jūs plašāk iepazīstināja SHOT komanda savā 15. epizodē.
Zinātniskajā centrā katrs varēja atrast kaut ko atbilstošu savai gaumei. Mēs varējām pārliecināties par to, ka zinātne spēj būt arī aizraujoša.
Lūk arī dažu skolēnu domas par AHHAA Zinātnisko centru:

Anete Ance Bērze 10.A
AHHAA? Nu, manuprāt, tā ir vieta, kurp jādodas katram skolēnam un arī tam, kas jau beidzis vai vēl nav sācis mācīties. Sākumā domāju, nu kas tad tur, tajā zinātnes centrā tāds var būt, bet, kad pati devos turp, sapratu, ka tur zinātne ir apvienota ar izklaidi, tādējādi ļaujot pat man, cilvēkam, kuram zinātne nav pieskaitīta pie galvenajām interesēm, izbaudīt to. Ļoti patīkami ir tas, ka visus eksponātus drīkst aiztikt ar rokām un izmēģināt, kā konkrētā lieta darbojas. Un es tiešām iesaku doties uz AHHAA ikvienam, arī tiem, kuriem zinātne nav tuva lieta!

Kaspars Reinis 12.B
AHHAA, nu, manuprāt, tas ir labs ieskats zinātniskajos procesos, tajā ir daudz labu iestrādņu, bet trūkst apjoma un plašuma. Tas noteikti ir labākais Baltijā, taču Igaunijas centram būtu daudz kas jāmācās un jāveido līdzvērtīgi Somijas- Heureka, kas ir viens no vadošajiem Ziemeļeiropā un tas tiešām ir tā vērts. Es iesaku citiem atpūsties, baudīt AHHAA un Tartu apkaimi, kurā ir daudz ko redzēt- piemēram- lauksaimniecības muzeju, vecpilsētu utml.

Pēc zinātniskā centra visiem bija iespēja nedaudz iepazīties ar Tartu vecpilsētu.

Arī šoreiz mēs pajautājām dažiem skolas biedriem ko viņi domāja par Tartu vecpilsētu.

Toms Bārda 11.A
Man patika, ka bija riktigs atputiens varēja izglītoties tajā zinātnes centra un pie reizes atpūsties ar skolas gaišākajiem prātiem.  Citiem varu ieteikt cītīgi piedalīties olimpiādes, jo iespējams tieši Tu iegūsi kaut vai rajona godalgotu vietu un tad varēsi doties atpūsties ar skolas foršajiem. Un vel iesaku izdot skolas direktorei vairāku dienu ekskursiju, ka tas bija pirms vairākiem gadiem, jo tas ir jau pavisam cits līmenis un 100x foršāk nekā, ka bija šogad – viena diena. 

Kristofers Edžugbo 11.B
Viena no lietam kas patīk 64. vidusskola ir tas, ka skolēns vienmēr novērtēts par to ko ir darījis gan sava, gan skolas laba.
Par katru iegūto atzinību vai vietu skolēna vārds nonāk uz ziņojumu dēļa vai skolas mājas lapā, tiem, kas piedalās pulciņos tiek pašdarbnieku balle un mums – olimpiešiem ceļojums uz Tartu.
Sakuma nemaz negribēju braukt, bet jau autobusa sapratu, ka diena būs jautra, pavadīju laiku ar skolas biedriem akvaparka, zinātņu centra un pastaigājot pa pilsētu, mazliet iepazinu labāk dažus skolasbiedrus un filmējam kārtējo SHOT epizodi.
Iemesls, kādēļ sākuma nemaz nevēlējos braukt bija tas, ka mums tika teikts, ka dosimies uz zinātņu centru, es uzreiz biju iedomājies, ka mums būs gids kurs trīs stundas stāstīs to, kas tikai dažiem no mums intereses, bet beigas izrādījās, ka zinātņu centrs bija, ka rotaļu laukums, kur mēs guvām izpratni par to, ka strādā vairākas lietas, ka ari izmēģinājām, ja tā varētu teikt, atrakcijas
.
Iesaku ari citiem apmeklēt šo te zinātņu centru, ka ari pastaigāt pa Tartu pilsētas centru
.

Un vēl mēs noskaidrojām kā skolēniem vispār patika šis brauciens.

Karīna Rozēna 12.B
Manuprāt, brauciens bija tiešām jauks. Es ļoti priecājos, ka šogad skola atzina arī sasniegumus citās jomā, tāpēc loks ar braucējiem bija krāsaināks un kompānija uzreiz interesantāka, jo intereses pārstāvētas plašākā mērogā. Par pašu galamērķi runājot, Tartu tiešām ir skaista pilsēta un tur ir, ko apskatīt, savukārt AHHAA vismaz man pašai bija kas neredzēts. Es uzskatu, ka arī šī vienas dienas ekskursija bija kā patīkams apbalvojums par padarīto katram, kurš brauca. Un man kā gandrīz jau skolas absolventam šķiet, ka Olimpiešu ekskursijas ir vienas no manām labākajām vidusskolas atmiņām un foršākajām skolas tradīcijām.

Lauris Nadziņš 12.A
Ja konkrēti par Tartu, tad, zinot, ka pilsēta ir dibināta gandrīz reizē ar Rīgu, tās nemaz nav līdzīgas. Tartu bija pavisam sava aura. Pat vecpilsēta nemaz neatgādināja Vecrīgu. Paši braucēji arī bija “novākušies” visjautrākie. Ne brīdi nevarēja nesmaidīt. Atmosfēra bija lieliska un, ja šādas ir olimpiešu ekskursijas, tad es pavisam noteikti iesaku censties un izcīnīt kādu godalgotu vietu priekšmetu olimpiādēs, jo tas ir tā vērts.

Bildes no ekskursijas būs vēlāk.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s