LXIV Impērija

Š.g. 26. oktobris atnāca visai negaidīti-ar pirmo sniegu. Taču tas nekādā mērā netraucēja mūsu skolā notikt tradicionālajām 10. klašu iesvētībām.IMG_5394_2

Ja ārā grādi bija zem nulles un viss liecināja, ka drīz gaidāmi Ziemassvētki, tad Rīgas 64. Vidusskolā valdīja siltums, kas nāca no senās Romas impērijas.

Lūk, neliels ieskats tajā, kā tika mocīti mūsu jaunie desmitie.

IMG_5212_2

7.00 no rīta. Brīdis, kad oficiāli sākās desmito mocības, jeb dēvētas arī par iesvētībām. Viss norisinājās 64. impērijā. Kad jaunie plebeji bija nostādīti ierindās, tika rūpīgi pārbaudīts, vai ir izpildītas visas prasības. Un kavētāji nobaudīja savus pirmos pietupienus, lai tiktu pie biedriem. Tad jaunie plebeji, ar manāmu nelielu satraukumu acīs, devās pretim savam liktenim. Pēc Cēzara uzrunas un dienas noteikumu uzzināšanas, plebejiem paziņoja to nākamās profesijas. Kad visi plebeji bija atraduši sava aroda skolotājus, tiem tika iedalītas kartītes ar viņu jaunajiem vārdiem. Jau rīta rosmes laikā jaunuļi uzzināja, ka, par noteikumu pārkāpšanu, tie tiek pie soda punktiem, kuru nastu tie vēlāk izjutīs tiesā pie Cēzara un Orākula. Un tā iesākās jauno plebeju svarīgā diena. Tā bija pilna gan ar dievu slavināšanu, gan krišanu ceļos Cēzara priekšā. Augstdzimušajiem romiešiem ne mirkli neaptrūkās ideju kā vēl pārbaudīt, vai jaunie plebeji būs pietiekami attapīgi, gana fiziski un garīgi izturīgi un pazemīgi, lai vēlāk tiktu iesvētīti pilntiesīga romieša kārtā.
Pēc daudzajiem pārbaudījumiem pienāca laiks ieturēties, lai turpmākajām izdarībām nepietrūktu spēka. Lai gan zaļā putriņa šķīvī neiedvesa uzticību, tas jau bija tikai dārzeņu biezenītis ar pavisam „nelielu” šķipsniņu sāls… Un, ja tējai ar nebūtu šī šķipsniņa sāls un vēl šādas tātad garšvieliņas, tad tā būtu angļiem tik ierastā tēja ar pienu…

IMG_4925
Kad visi bija kārtīgi un veselīgi ieturējušies, varēja sākties nopietnāki pārbaudījumi, jo par īstu romieti var kļūt tikai intelektuāli, radoši un vienoti plebeji. Pārbaudījumi notika pie dieviem, kas arī jaunos plebejus stingri vērtēja. Uzdevumi bija visdažādākie, sākot ar dzejas sacerēšanu pie mīlestības dieva Amora un beidzot ar došanos medībās pie medību dievietes Diānas.
Dienas noslēguma daļā ietilpa vairs tikai trīs lieli pārbaudījumi. Viens no tiem bija deja, ko, Orākula un citu romiešu vadībā, jaunuļi bija mācījušies visas dienas garumā. Un pat par spīti tam, ka dažiem no plebejiem bija zināmas grūtības atšķirt puses, deja tika nodejota godam. Un, lai romieši labāk iepazītu iesvētāmos, plebejiem bija jāprezentē jau sagatavotās vizītkartes, kurās tika parādīti visi dotumi – gan muzikālās prasmes, gan pa kādam dejas solim. Bet pirms vakara kulminācijas bija jāizdara vēl kas – jāapbalvo izturīgākie, jautrākie, drosmīgākie un unikālākie no jaunajiem plebejiem. Un tad, beidzot, pienāca visu gaidītākais, pēdējais pārbaudījums – zvēresta došana. Un tā visi, kārtīgi izmocītie un pārbaudītie plebeji, tika celti godāmajamā romiešu kārtā.
Tam sekoja balle.

Paldies Agnesei Jasinskai par video un Anetei Katrīnai Kalniņai par bildēm!

Dita Pauska 10.b
Patika, tas ka visu laiku bioja ko darīt un nevienā brīdī nebija garlaicīgi. Manai filozofu grupiņai nācās filozofēt par sienām un griestiem, dziedāt ziemassvētku dziesmas un pildīt uzdevumus kas šķita gaužām smieklīgi. Tā saucamajā “Tiesā” varjām izpausties mākslinieciski, mēs manuprat spējām pat saraudināt pat tiesnešus. Ļoti interesantas bija atrakcija kabinetos. Emocijas bija ļoti daudz un dažādas, bet lielāka daļa no tām pozitīvas. Paldies mūsu divpadsmitajiem! Es to atcerešos mūžīgi!

Elīna Ieviņa 10.b
Tas laikam bija notikums, ko gaidīju kopš ierados šajā skolā.
bet man uzreiz patika tēma un varēja redzēt, ka divpadsmitie tiešām bija gatavojušies, par visu bija padomāts.
man laikam patika viss, sākot no Cēzara slavināšanas, iešanas pīļu gājienā, pumpēšanās un visbeidzot ar ēdienu – tas bija brīnumainā kārtā supergards.
sajūtas bija lieliskas un nākamajā dienā no gultas izrāpos tikai 7 vakarā. viss sāpēja, pakustēties vienkārši nevarēja. tas bija tik superīgi, milzīgs paldies divpadsmitajiem par visu. labākā vidusskolas diena.

Roberts Zālītis 10.a
Patika viss, tikai uz beigām jau palika garlaicīgi, bet tā viss bija ok.
No sākuma bija mazliet satraukums, bet ar laiku iejutos visā un bija diezgan interesanti.. pēc tā visa bija liels nogurums

Ilze Zane Jansone 12.a
Manuprāt, iesvētības bija bija izdevušās. Pašai ļoti patika. Arī atsaukmes no 10tajiem un pagājušā gada dažiem 12tajiem bija diezgan patīkamas. Protams, bija atsevišķi cilvēki, kuriem kaut kas nepatika, taču izdabāt visiem jau nevar nekad. sajūtas šajā dienā? tās bija fantastiski labas. Lai arī gulētas bija tikai 3 stundas, mocīja bezmiegs, bija pārgurums no dekorēšanas un ēsts nebija vispār, tajā brīdī tas viss bija vienalga, galvenais bija izbaudīt.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s