Viesi no Somijas

Šogad, 13. septembrī, mūsu skolu apmeklēja 19 somijas skolotāji, kuri nāk no Somijas pilsētas Espoo, kura atrodas netālu no Helsinkiem.

SONY DSC

Skolotāji bija sadalījušies pa nelielām grupiņām un apmeklēja dažādu mūsu skolas skolotāju stundas. Tika apmeklētas – sk. Zariņa, sk. Reimandovas, sk. Simanovičas, sk. Svikļa, sk. Peteres un sk. Ņefjodovas stundas.

Stundu laikā skolotāji vēroja kā skolotājus, tā skolēnus. Un rezultātā arī izteica dažus komplimentus par mūsu skolu, skolotājiem un skolēniem –

  • Mūsu skolā esot izcila disciplīna, jauka gaisotne un ieteica to arī tāpat saglabāt.
  • Mūsu skola esot ļoti krāsaina un ir jauki, ka ir puķes gaiteņos, par ko jāpateicas skolotājai Peterei.

SONY DSCSONY DSC

Somu skolotāji apmeklēja koncertu aktu zālē, kurā uzstājās septīto un astoto klašu tautas deju dejotāji un vidusskolas grupa ar absolventiem. Dziedāja arī vidusskolas ansamblis. Un nobeigumā Beate Saukuma angliski pastāstīja par to, ka mūsu skolā ir ļoti daudz un dažādi pulciņi, kas somu skolotāju sejās izraisīja nelielu pārsteigumu, jo Somijā nekā tāda skolās neesot. Tur viss darbojas apmēram tā – ja vēlies, tad ej un dari pats ārpus skolas. Skola tik pat kā neko nepiedāvā.

SONY DSCSONY DSC

Nedaudz par to, kas un kā notiek Somijas skolās –

Skolā mācās 13 – 16 gadus veci skolēni un visā skolā ir tikai apmēram 300 skolēni, par ko viņi bija nedaudz pārsteigti, ņemot vērā to, ka mūsu skolā mācās apmēram 900 skolēni.

Vienā klasē augstākais skolēnu skaits ir 24 skolēni. Un šie skolotāji bija nedaudz izbrīnīti arī par to, ka mūsu skolā skolēni, kuri ir sadalīti tik lielās klasēs, spēj tik labi strādāt, mācīties un mobilizēties darbam.

Dienas nobeigumā skolotāju istabā pie kafijas tases notika neliela saruna un diskusija abu skolu skolotāju starpā. Somu skolotāji pateicās par iespēju apmeklēt mūsu skolu un uzaicināja mūsu skolotājus pie sevis uz Somiju.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s