Zinību diena 2013

Skola – tā ir vieta, kur cilvēks var izveidot stingru un drošu pamatu savai nākotnei, lai tālākajā dzīvē dotos pretī drosmīgi un gudri uzstādītiem mērķiem.

Neskatoties uz to, ka šogad, Zinību dienā, bija slikti laikapstākļi, pirmā skolas diena tika pavadīta jaukā un sirsnīgā gaisotnē. Skolā valdīja rosība un, protams, neliels satraukums par gaidāmo mācību gadu. Acīmredzami, ļoti daudziem skolniekiem virsroku ņēma domas un viedokļi par to, kādas jaunas sejas tiks ieraudzītas savas klases solā vai pat kāda skolotāja vietā. Patiesībā šogad mūsu skolā ir ne mazums jaunu skolēnu, it īpaši desmitajās klasēs.

IMG_5088

Bet, protams, kurš gan jums mācēs labāk pastāstīt par saviem pirmās skolas dienas iespaidiem, ja ne paši skolēni…

Divpadsmitās klases skolniece par Zinību dienu

„Gribētos sākt ar to,ka nevarējām vienkārši tukšām atnākt pie pirmklasniekiem, tāpēc jau vairākas dienas pirms svinīgā pasākuma, tika gatavotas dāvaniņas. Šogad dāvaniņās bija cukurgailītis un klāt skolas foto, kurš jāizkrāso pašam.
Tā bija diena, kura mazliet izraisīja skumjas, jo mēs visi sapratām, ka šis ir mūsu pēdējais kopīgais pirmais septembris gan kā klasei, gan skolēniem.
Turot pie rokas mazos pirmklasniekus, atausa atmiņā mans pats, pats pirmais septembris, diena, kad mēs uzsākām savas skolas gaitas. Un tad domāju par to, cik gan ātri laiks skrien un gadi iet uz priekšu.
Šoreiz gan bija diezgan lietaina diena, tāpēc svinīgais pasākums nenotika ārā, bet gan svinību zālē. Mazliet žēl, jo katru gadu tas bija noticis ārā, tā bija kā tāda tradīcija jau izveidojusies, žēl,ka lietus to visu izjauca…

Tomēr pasākums – apsveikumi, dzejoļi, runas – bija ļoti skaistas, aizkustinošas un visu laiku piesaistīja uzmanību un ar savu skaistumu neļāva domām aizplūst kaut kur citur.
Pēc svinīgā pasākuma draudzīgi, visi savā starpā runājot, ēdām ļoti garšīgu kliņģeri un arī kūku.
Personīgi es priecājos par katru pasākumu skolā, jo saprotu cik patiesībā maz vēl laika ir palicis kā skolēnam.”

IMG_5112

Jaunā desmitās klases skolniece

„Teikšu tā, šogad, 2. Septembrī, es jutos ļoti nobijusies un ieinteresēta vienlaicīgi. Biju nobujusies par pašu skolu, par skolotājiem un jaunajiem klasesbiedriem. Visa mana vasara pagāja vēja spārniem, un es neslēpšu, ka gribētu, lai man priekšā ir vēl trīs mēneši brīvdienu, bet esmu arī diezgan saviļnota, ka skola ir sākusies.

Teikšu tā, es zinu, ka nereti ies grūti, bet nekas dzīvē nenāk viegli. Skolā nekad nav viegli. Mācības, cilvēki un sociālisms, bet es savu nākotni nevarētu iedomāties strādājot kādā necilā veikalā, un, lai tas nenotiktu, man ir cītīgi jāmācās.

Otrais septembris man 64. vidusskolā bija jauna iespēja jeb jauns sākums. Jaunas tradīcijas, jauni skolēni, skolotāji un, protams, arī klasesbiedri. Es uzskatu, ka cilvēkam ir vērts dzīvot, tikai, lai ieraudzītu kaut ko jaunu, jo bez nekā jauna un pārsteidzoša nenotiktu nekas ievērojams un interesants.

Varu tikai novēlēt skolēniem jauku un produktīvu šo mācību gadu, un skolai varu novēlēt, protams, labākās atzīmes Latvijā.”

IMG_5210

Devītās klases skolnieces viedoklis par Zinību dienu un jaunā mācību gada sākumu

„Nākot uz skolu gaisā virmoja patīkams satraukums, it īpaši redzot svinīgi ģērbtos skolasbiedrus, braši ar ziediem rokās un smaidu uz sejas, ejot uz skolu. vai būs kāds jauns klasesbiedrs, vai varbūt jauns skolotājs, kas būs tā kā iepriekš, bet pie kā būs jāpielāgojas. šādi jautājumi maisījās prātā ejot pa skolas gaiteņiem un redzot sen nesatiktos draugus. skolotāji uzvedās ļoti jauki un pretīm-nākoši, motivējot mūs kārtīgi saņemties, un iegūt maksimāli labus rezultātus ne tikai gaidāmajos eksāmenos, bet gan visos mācību priekšmetos. Klases audzinātāja mūs sagaidīja ar atkal-satikšanās prieku un dažiem pozitīva mācību gada sākuma jokiem. Mēs zinājām, ka skola nav tikai viens liels joks, bet gan kas nopietns, kas liek mūsu prātam radoši attīstīties. tomēr tas nenozīmē, ka laiku pa laikam nevar pasmieties un priecāties par jauko klases kolektīvu un skatīt lietas arī skolā no gaišās puses. tā nu iepazīstināti ar to kas ir sagaidāms, un zināmu ziņkārību par nākotni devāmies prom katrs savu ceļu sagatavoti jaunam emociju un pārbaudījumu bagātam mācību gadam.”

IMG_5181

Laimīgu jauno mācību gadu!

R64VSK SP

Advertisements

2 thoughts on “Zinību diena 2013

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s