Rudens ziedu kompozīcija

Šoruden, kā jau katru gadu, skolas priekšā tika veidota ziedu kompozīcija. Visi skolēni, vecāki un skolotāji tika aicināti aktīvi piedalīties, sagādājot ziedus no skaistajiem Latvijas dārziem un laukiem, lai kopīgi visiem atgādinātu par skaisto vasaru. Katru gadu ziedu kompozīcija tiek veidota citā tematikā, šogad tēma bija mūzika un notis, bet vairāk par kompozīcijas ideju uzzināsiet no vizuālās mākslas skolotājas Initas Reimandovas, kura labprāt atbildēja uz mūsu sagatavotajiem jautājumiem.

DSC03117
1. Kas ir tas, kāpēc katru gadu tiek veidotas rudens ziedu kompozīcijas?

„Ziedu kompozīcijas manai skolai” ir aizsākušās ļoti sen, un tā ir bijusi kā ļoti laba tradīcija, ko es esmu vēlējusies turpināt. Kad es sāku strādāt šajā skolā, skolā vēl strādāja vizuālās mākslas skolotāja Eleonora Gintere, kas bija šīs tradīcijas aizsācēja. Galvenais, kam šīs ziedu kompozīcijas ir domātas, ir skolēni, kuriem tiek dota iespēja izpausties un atsaukt atmiņā vasaras brīvību, prieku un skaistumu, lai viņiem būtu vieglāk atkal atgriezties skolas solā un koncentrēties mācību darbam.

2.Kāpēc šogad tieši notis un mūzika?

Atbilde ir pavisam vienkārša. Šī bija dziesmu un deju svētku vasara. Kā iedvesmas avotu es izmantoju Prāta vētras dziesmu: „Mana dziesma” Kaut vai viens pats šis dziesmas piedziedājums: “Šī ir dziesma no manas tautas …”, liek aizdomāties par dziesmu un tās vērtību latviešu tautai. Tas manī iedēstīja vīziju, par šī gada ziedu kompozīciju.

Sarunu noslēdzot,  Sk. Reimandova izteica atziņu, ko viņa vēlējās veltīt visiem skolēniem, tiesa gan, ar smaidu uz lūpām:

„Mākslu ir viegli kritizēt, bet vēl lielāka māksla ir pieņemt”

Kā zināms, Rīgas 64. vidusskolā nekas nepaliek nepiefiksēts, arī šīs skaistā diena nebija izņēmums. Kamēr tapa ziedu kompozīcijas, tika atzīmēts, kuri bija čaklākie dārzu un lauku apmeklētāji, kas atnesa kādu puķīti vai zaļumiņu, lai atbalstītu skolas tradīciju.

Absolūtie rekordisti šogad ir bijuši pirmo klašu skolēni, jo kopā atnesuši 72 pušķīšus. Starp pirmklasniekiem visčaklākie bija 1.c un 1.d klase!

Liels paldies visiem, kas piedalījās šajā skaistajā rudens pasākumā. Vislielākais paldies skolotājai Initai Reimandovai!

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s