Jaunas vēsmas skolas muzikālajā dzīvē…

Ar šī mācību gada sākumu mūsu skolā ir izveidots Insturmentālais Ansamblis. Tā veidotājs un idejas autors ir mūsu pašu 10.A klases skolēns Edgars Šūpols. Un kurš gan jums pastāstīs par šo ansambli labāk, ja ne pats dibinātājs.

Rīgas 64. vidusskolas Instrumentālais Ansamblis

-Kāpēc Tu izlēmi veidot šādu Instrumentālo Ansambli?
„Kā parasti notiek mūsu skolas koncertos – koris nodzied, dejotāji nodejo, skolas vadība pasaka pāris vārdus un viss… koncerts vairāk vai mazāk ir galā. Vienalga – ziemassvētki, valsts svētki vai jebkādi citi svētki. Koncerts ir izdevies skaists, bet it kā vajadzētu tam visam klāt kaut ko vēl. Kaut ko jaunu, interesantu un nebijušu. Un kāpēc gan lai tas nebūtu mūsu pašu skolas Instrumentālais ansamblis, kas papildina koncertu?”

-Ar ko jūs mūs grasaties pārsteigt?
„No mums var sagaidīt parādīšanos kādā skolas koncertā vai pasākumā, iespējams, uz Valsts svētku koncertu, pagaidām neko vairāk nevaram un arī drošivien nevajag solīt.”

-Kādi ir jūsu plāni? Darbosieties skolā vai arī ārpus tās?
„Pēc stundām piespēlēsim arī kāzās, bērēs, tiesas sēdēs, tuneļos un Vecrīgas klusajās ieliņās…
Pagaidām par spēlēšanu kaut kur ārpus skolas pat nemaz nedomājam. Sākumā ir jāaprod spēlēt tieši tādā sastāvā. Tas nav viegls darbiņš katram saspēlēties ar visu ansambli tā, lai skanētu labi, vēl jo vairāk, ja tas ir tikai pirmais mēnesis. Šodien bija tikai trešais mēģinājums, un tomēr kaut kas jau sāk izdoties! Ja jutīsim, ka esam gatavi kāpt uz skatuves valsts svētkos, tad tā arī darīsim, bet ja ne – būs jau vēl arī citi koncerti.” Tā par sevis dibināto ansambli saka Edgars.

„Par iespēju šāda ansambļa tapšanai jāsaka liels paldies skolotājām: Ilzei Paeglei un Margaritai Paeglītei un visiem līdzšinējiem dalībniekiem: Kristianam Kalvam (R.6.VSK, JPO”Auseklītis”), Rutai Baltvilkai, Haraldam Baumanim, Daukstam Ričardam, Kostigovai Sindijai, Katrīnai Lustei, Laurai Maškancevai, Pēterim Plakanam, Agnetai Zalcmanei, Elīzei Zuševicai.”

Paši dalībnieki uz šo andambli ir nākuši iegūt jaunu pieredzi, izmēģināt savas spējas citādā kompānijā un, protams, arī vienkārši, radikāli, interesanti un saturīgi pavadīt savu brīvo laiku. Tā kā ansamblis ir vairāk vakarpusē tad dalībnieki arī saka to, ka „Viena stunda kopā ar ansambli spēj noņemt visas dienas nogurumu!”

Ansambļa durvis vienmēr ir vaļā jauniem, radikāliem un strādāt gribošiem dalībniekiem. Tiek gaidīti pūšamo un stīgu instrumentu spēles lietpratēji. Interesentiem jāvēršas pie Edgara Šūpola.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s