Baltijas Ceļam 25

25 gadi, tas ir daudz, vai maz?
Ja salīdzinam ar cilvēka dzīvi, tā ir trešdaļa mūža, savukārt, ja skatamies vēsturē, tas ir neliels nogrieznis vēsturisko notikumu virknē.

Šogad aprit 25 gadi kopš akcijas “Baltijas ceļš” kuras laikā vairāk kā 2 miljoni cilvēku_1140150 visās trīs Baltijas valstīs vienlaikus sadevās rokās, veidojot cilvēku ķēdi, tādejāti pievēršot pasaules uzmanību Baltijas valstu iedzīvotāju vienotībai un vēlmei pēc neatkarības.
Par akcijas himnu tolaik kļuva B.Rezņika dziesma ar Valda Pavlovska vārdiem “Atmostas Baltija”.

Tā kā mūsu skolā liela uzmanība tiek pievērsta arī patriotisma stiprināšanai, 12.09 godinājām šo notikumu, pie skolas izveidojot ziedu kompozīcijas trīs Baltijas valstu karogu krāsās, un visu klašu skolēniem sadodoties rokās apkārt skolas teritorijai. Tādejādi arī mums bija iespēja apliecināt savu vienotību un pārdomāt, ko katram no mums nozīmē Latvija, neatkarība un iespēja dzīvot brīvā, demokrātiskā valstī.

Milzīgs paldies jāsaka mūsu skolas direktores vietniecei ārpusklases darbā – Guntai Stūrmanei, kas ir šī pasākuma idejas autore un bija noorganizējusi mums tikšanos ar Valdi Pavlovski.  Tikšanās laikā uzzinājām, kā tapa dziesma, kas kļuva par iedvesmas avotu mūsu vecākiem, vecvecākiem un kaimiņvalstu iedzīvotājiem cīņā par neatkarību. Savukārt bioloģijas skolotāja Inese Petere mūs pārsteidza ar pašas darinātu Latvijas valsts karogu un lika aizdomāties par vērtībām, mūsu attieksmi pret valsti. Paldies jāsaka arī 12.b klasei par klašu koordinēšanu. Kā arī pteicamies mūsu vēstures skolotājam Ernestam Sviklim par interesanto stāstījumu un aizrautību, ikdienā mācot mums Latvijas vēsturi savās mācību stundās.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s