“Vecāku Kurpēs”

Nereti iznāk aizdomāties, par ko kļūt? Profesijas izvēle ir viena no atbildīgākajām izvēlēm dzīvē, jo to, ko tu izvēlēsies pēc skolas beigšanas, ar to Tev būs jāsaskaras katru darba dienu!

Lai skolēniem palīdzētu izzināt savas intereses un liktu aizdomāties par nākotnes profesiju, karjeras dienu ietvaros, tika veidots pasākums “Vecāku kurpēs.”

Pasākums bija veltīts 7.-8. klašu skolēniem, un uz to tika uzaicināti dažādu profesiju pārstāvji, kuri stāstija par savas profesijas ikdienu, galvenajiem pienākumiem, plusiem un mīnusiem, laipni atbildēja uz skolēnu uzdotajiem jautājumiem.

Lūk ieskats dažu viesu stāstītajā:

Kinologs uz skolu bija paņēmis līdzi savu suni, kura viens no galvenajiem pienākumiem ir narkotiku meklēšana. Klasei kinologs nodemonstrēja suņa spēju atrast rūpīgi paslēptu lietu visdziļākajā skapja stūrī. Paralēli paraugedemonstrējumiem ar suni, tika stāstīts par kinologa ikdienu un to, kā viesis ir nonācis līdz profesijas izvēlei.

Studente – veterināre aizrāva skolēnus ar stāstiem par eksotisku dzīvnieku – lauvu, krokodilu, ārstēšanu un arī preparēšanu.

Savukārt Juriste savā stāstījumā norādīja uz ārkārtigi svarīgo izglītības nozīmi jurista profesijā, analītiskās domāšanas un drosmes nepieciešamību. Mēs tikām informēti par labākajām jurisprudences universitātēm pasaulē, ka arī guvām ieskatu tiesneša darba ikdienā.

Visnegaidītāko pārsteigumu mums sagādāja Somijas vēstniecības grāmatvede, somiete pēc tautības, kura runāja tekošā latviešu valodā, kuru bija iemācījusies nieka 4 gadu laikā!

Daktiloskopijas speciāliste ļāva mums ielūkoties noslēpumainajā kriminologa darbā  un kopīgiem spēkiem meklēt uz sadzīves priekšmetiem atstātos pirkstu nospiedumus, kā arī izveidot katram savu pirkstu nospiedumu.

Karjeras dienu noslēgumā, skolēni uzstājās ar saviem priekšnesumiem, ar mēmā šova palīdzību atspoguļojot konkrētu profesiju, minēja mīklas un pēc tam kārtīgi izballējās skolas diskotēkā.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s