Oktobris – Iesvētību mēnesis

Neatņemama mūsu skolas tradīcija ir iesvētības. Katru gadu oktobri sagaidām ar aizrautību un interesi par to, ko šogad iesvētītāji būs izdomājuši. Iesvētības ir divu veidu – Simboliskās piektajām klasēm un nopietnās – desmitajiem.

6. klašu skolēni bija īpaši pacentušies un sagatavojuši piektklasniekiem uzdevumus, kas lika kārtīgāk iepazīt mūsu skolu, piemēram, vienā no uzdevumiem piektklasniekiem vajadzēja salikt puzli, kas attēlo kādu priekšmetu skolā un, līdzīgi kā fotoorientēšanās, pie tās bija jānofotografējas. Tika spēlētas arī minēšanas spēles, kur bija jāatmin slavenības, viesībās bieži spēlētā burtu spēle, kā arī “Alias” vārdu minēšanas spēle. Kad tika veiksmīgi izpildīti 6. klašu uzdotie uzdevumi, piektklasnieki devās uz skolas aktu zāli, kurā  viņiem ar priekšnesumu palīdzību bija jāatēlo savas sapņu profesijas pārstāvjus. Iesvētību noslēgumā visiem piektklasniekiem bija jānodod īpašais pietklasnieka zvērests, solot neskraidīt pa gaiteņiem, klausīt un cienīt skolotājus, uzcītīgi pildīt uzdotos mājas darbus u.c. Pēc godīgas zvēresta nodošanas un solījumiem tos ievērot sekoja kārtīga izpriecāšanās skolas diskotēkā.

Vidusskolēniiem gan negāja tik viegli. Šogad 10. klašu iesvētību tēma bija izdzīvotāji. Desmiklasnieku lidmašīna bija avarējusi uz 64. salas. Tagad viņiem bija jāmācās izdzīvot. Izdzīvotājiem diena sākās jau septiņos no rīta, kad visus sapulcināja zālē, iepazīstināja ar dienas kārtību un sadalīja grupās. Pirmā aktivitāte bija rīta rosme, kas desmitos pārsteidza nesagatavotus. Prieks apzināties, ka tagad izdzīvotāju fiziskā sagatavotība ir krietni vien labāka.

Visas dienas garumā izdzīvotājiem bija jāpilda dažādi uzdevumi un jāklausa augstākstāvošie jeb salas iezemieši. Garajos starpbrīžos tika mācīta arī deja, kuru visi kopā atrādīja vakarpusē. Pēcpusdienā iesvētāmajiem bija jāmācās dažādi amati, piemēram, jābūvē ierocis, jāatšifrē mīkla, jāzvejo un jāapgūst vēl citādas primitīvas izdzīvošanas prasmes. Vakarpusē desmitie, kuri tagad tiešām varēja sevi dēvēt par izdzīvotājiem, satikās zālē, kur tos gaidīja pasākuma noslēdzošā daļa. Tika atrādīta deja, dalītas balvas, atrādītas vizītkartes un teikts zvērests.

Vēlot veiksmi un izturību,

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s