Novembris – Valsts Svētku Mēnesis

Šo pašu svētāko tu neaizmirsti:
Vai celies debesīs,
Vai jūras dzīlēs nirsti,
Vai draugu pulkā dali savu prieku,
Vai viens pats satiecies ar pretinieku-
Tu esi Latvija!

(O. Vācietis)                                    

Pirmais, kas parasti ienāk prātā, dzirdot vārdu Novembris, ir valsts svētku mēnesis. Šajā laikā mēs bieži vien aizdomājamies par vārdu “Patriots”. Ko tas mums nozīmē un ko tad mēs īsti vispār saprotam ar šo vārdu? Vienam tas nozīmē pielikt sarkanbaltsarkano lentīti pie apģērba, citam dziedāt latviešu tautasdziesmas, bet citam nest Latvijas vārdu plašajā pasaulē, un visiem viņiem ir taisnība, jo katram no mums vārds patriots nozīmē kaut ko savu, kaut ko īpašu.

Arī šogad mūsu skolā novembris bija svētku mēnesis, kurā par godu Lāčplēša dienai un, tā sauktajiem, Latvijas dzimšanas dienas svētkiem norisinājās dažādi patriotiski pasākumi. Kā pirmais notika “Lāčplēša skrējiens”, kurš šogad notika pirmo reizi. Tajā piedalijās  A,B un C klašu skolēni no 5.-9. klasei un no vidusskolas – A un B klašu pārstāvji. Katram pārstāvim no klases (meitenei un zēnam) bija jāveic distance gar skolu vai divi stadiona apļi. Šogad 5.-9. klašu grupā visspēcīgākā izrādijās C klase, bet 10.-12. klašu grupā B klase. Tāda sajūta, ka šāds skrējiens kļūs par mūsu skolas jauno tradīciju.

Vēl noevmbrī notika arī erudīcijas konkurss 6.-9. klasēm ar nosaukumu “Es mīlu Tevi Latvija”, kurā no katras klases 10 cilvēku komandai bija jāatbild uz dažādiem 11. un 12. klašu sagatavotajiem jautājumiem.

13. novembrī notika ierasti krāšņais valsts svētku koncerts, kura laikā tika apbalvoti mūsu skolas patrioti, sportisti un erudīcijas konkursa uzvarētāju klases. Ar saviem sagatavotajiem priekšnesumiem mūs priecēja abi skolas kori, ansamblis un, protams, arī tautas deju kolektīvs.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s