Barikāžu atceres diena

19.janvārī skolas pagalmā notika barikāžu atceres dienas pasākums. Uz to bija ieradies arī barikāžu dalībnieks Andris Jānis Lejiņš, kurš sanākušajiem detalizēti atstāstīja tā laika notikumus. Pasākumā runu teica arī mūsu skolas direktore Dace Lāce, kā arī vēstures skolotājs Ernests Sviklis.

Lai spilgtāk atainotu šos notikumus, skolas pagalmā bija sakurti divi ugunskuri, skanēja dziesmas, ko tolaik dziedāja vīri pie ugunskuriem, sargājot savu Latviju, un skolēniem bija iespēja dziedāt līdzi – tā pilnīgāk izjūtot situāciju tieši tādu, kāda tā bija tajās dienās.

Pasākuma laikā tika apkopoti arī daži viedokļi:

Didzis Letapurs 11.b: “Manuprāt, šie pasākumi ir ļoti vērtīgi. Man personīgi ļoti patika, bet žēl, ka nebija atnākuši vairāk cilvēku, jo tas radītu lielāku kopības sajūtu.”

Ričards Dauksts 12.a: “Man kā skolas un valsts patriotam pasākums ļoti patika!”
Inguss Mastiņš 11.b: “Man noteikti būtu bail pašam piedalīties barikādēs, bet, ja būtu tāda nepieciešamība, tad darītu to nedomājot. Protams, dzirdot tādus stāstus kā stāstīja A. J. Lejiņš, vienmēr tiek aizkustinātas sirdis!”

Melisa Bīriņa 10.b: “Bija ļoti interesanti klausīties, kā A. J. Lejiņš stāstīja barikāžu notikumus no sava skatupunkta. Pietrūka tikai desas un iesmu, ko likt uz ugunskura! (iesmejas)”

Marija Ribakova 10.b: “Varēja būt labāk, jo pasākums nebija pārāk apmeklēts. Bet tēja un sadziedāšanās sanākušos patiesi sildīja ­ no iekšpuses.”

Ernests Sviklis, vēstures skolotājs: “Ir jauki skatīties, ka mazākās klases ir tik aktīvas un cilvēki nāk pieminēt šādus notikumus, bet skumji, ka ne devītie, ne vidusskola gandrīz nebija ieradušies. Tas gan nav nosodījums, tomēr skumji, ka ir šāda iespēja, bet pat šie notikumi neiesilda un neaizrauj sirdi. Ir jāmīl valsts, kurā tu dzīvo! Ir jāmīl sava zeme! Latvija mums ir pati labākā, mums nav citas valsts. Mums ir tikai viena valsts, kur mēs varam runāt latviešu valodā, viena valsts, kur mēs varam dejot savas tautas dejas, viena valsts, kur ir saujiņa drosmīgu cilvēku, kuri aizstāvēja Latviju un mums ir jāgodā savi varoņi! Tāpēc manī pēc šī pasākuma rodas ļoti divējādas sajūtas. No vienas puses ­ man ļoti, ļoti patika. Ugunskurs, karogs, dziesmas ­ tas viss ir ļoti skaisti. No otras puses ­ gribētos, lai nākamreiz skolēni ir atsaucīgāki.”

Arī Jums mēs novēlam atcerēties un laiku pa laikam piedomāt par to, ko Jums nozīmē mūsu brīvā valsts. Novēlam neaizmirst savas valsts pagātni un domāt par tās nākotni.

R64VSK SP

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s